Hava Durumu

:

:

:

GİOSB'nin adı Tarsus OSB Oldu ilk parseli Osman İnandıoğlu Aldı

26 Eylül 2019 Perşembe 01:01

SONMANŞET.COM- Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve adı Tarsus Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi iken, Tarsus Organize Sanayi Bölgesi olarak değiştirilen OSB'de ilk sanayi parselini sigortacılık sektöründe Türkiye çapında adından söz ettiren genç iş insanı Osman İnandıoğlu aldı.

GİOSB'nin adı Tarsus OSB Oldu ilk parseli Osman İnandıoğlu Aldı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Adı Tarsus Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi iken, Tarsus Organize Sanayi Bölgesi olarak değiştirilen TARSUS OSB’de ilk sanayi parselini sigortacılık sektöründe Türkiye çapında adından söz ettiren genç iş insanı Osman İnandıoğlu aldı.

Yeni adıyla Tarsus Organize Sanayi Bölgesi olan OSB’nin 530 hektar alana sahip olduğunu ve bu bölgenin imar planının bittiğini TSO Meclis üyelerine anlatan Başkan Ruhi Koçak, aldıkları arazi bölgesinin parselasyon çalışmalarının yapılmakta olduğunu ve 2010 yılının Haziran ayında bölgede çalışmaların başlayacağının altını çizdi.

Tarsus OSB’deki ana sorunun imarı çıkan alanın kamulaştırmasının henüz yapılmadığını ifade eden Başkan Koçak, Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Tarsus Belediyesinin Tarsus Organize Sanayi Bölgesinin kurucuları olduğunu ve her iki belediyenin yatırdıkları para miktarı kadar arazi sahibi olacaklarını dile getirdi.

-İLK SANAYİ PARSELİNİ OSMAN İNANDIOĞLU ALDI

Tarsus Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin adını Tarsus Organize Sanayi Bölgesi olarak değiştirdiklerini tekrarlayan TSO Başkanı H. Ruhi Koçak, “Tarsus Organize Sanayi Bölgesinin ilk sanayi parselini arkadaşımız, TSO Meclis üyesi olan sigorta sektöründe önemli bir firmanın sahibi olan Osman İnandıoğlu almıştır” dedi.

Tarsus TSO’nun en üst katına taşınan Tarsus OSB’nin yeni yerinde ilk sanayi parselini satın alan Osman İnandıoğlu ile birlikte satış sözleşmesini imzalayan Başkan Ruhi Koçak, “Osman İnandıoğlu arkadaşımız bugün sözleşmeyi imzaladı ve diğer iş insanı arkadaşlarımıza da örnek bir davranış sergiledi.  Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu anlamlı davranışıyla güzel bir başlangıç yapan İnandıoğlu, diğer arkadaşlarımıza da örnek olur. Tarsus’umuza güzel yatırımlar planlıyoruz. Bu bağlamda güzel bir destek verdi. Diğer Sanayicilerimize örnek olmasını diliyorum. Sağolsun ricamızı kırmadı ve parsel alarak destek oldu. Teşekkür ediyorum” dedi.

Tarsus OSBde ilk parseli satın alarak örnek bir iş adamı olduğunu gösteren Osman İnandıoğlu ise imza töreninde yaptığı konuşmada, “Tarsuslu iş insanları olarak bu güzel kentimizin geleceğine önemli katkı sağlayacak olan Tarsus Organize Sanayi Bölgesinin oluşmasına, gelişmesine ve geleceğe hazırlanmasına destek veren başta Başkanımız Ruhi Koçak olmak üzere emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İş adamı olarak buraya destek olmak hepimizin görevi olmalıdır. İşadamları için Tarsus Organize Sanayi Bölgesi son derece önemli bir fırsat oluşturuyor. Emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Ticaret ve Sanayi Odası başkanı ve yönetimine de şükranlarımı sunuyorum. Bu bir gurur kaynağıdır. Tüm iş adamlarını da buraya yatırım yapmaya devam ediyorum. hayırlı ve uğurlu olsun.” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv