Hava Durumu

:

:

:

Ferruh Doğan: Basın Hürdür Sansür edilemez

10 Ocak 2021 Pazar 20:50

SONMANŞET.COM- Türkiye Değişim Partisi Mersin İl Başkanı Ferruh Doğan basın emekçilerinin sorunlarını dile getirip 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

Ferruh Doğan: Basın Hürdür Sansür edilemez

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Türkiye Değişim Partisi Mersin İl Başkanı Ferruh Doğan basın emekçilerinin sorunlarını dile getirip 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. Türkiye Değişim Partisi’nin basın hak ve özgürlüklerine önem verdiğini vurgulayan Doğan, “Çeşitli nedenlerle baskı altına alınmış ve kısıtlamalara maruz bırakılmış basın kıruluşlarının tüm Türkiye’de sesi olacağız.  Türküye Değişim Partisi İfade özgürlüğünün savunucusudur.” dedi.

Türkiye Değilim Partisi Mersin İl Başkanı  Ferruh Doğan, gazeteciliğin kutsal bir görev olduğunu ve Anayasanın 28. Maddesin’de yer aldığı gibi Basının hür olması gerektiğini ve kesinlikle sansür edilemeyeceğini vurguladı.

Doğan, “Türkiye Değişim Partisi iktidarında basın kuruluşlarımız her türlü eleştiri ve sorgulama hakkına sahip olacaktır çünkü bizler, eleştirinin gücüne inanan ve medyanın özgür olduğu çağdaş Türkiye’nin savunucularıyız. Gazetecilerin yazdıkları haberler nedeniyle hapisanelere atılmadığı, bilgiye ulaşmada önlerine çıkan tüm engellerin kaldırıldığı, iş güvencesinin sağlandığı, yıpranma haklarının korunduğu, saygınlığının korunması ve geliştirilmesi konusunda alınması gereken önlemlerin tartışılıp çözümlenmesi için tüm siyasal partileri önyargısız bir biçimde bir masa etrafında toplandığı bir iktidar dönemi göreceksiniz. Yarın bugünden daha aydınlık olacaktır. Bu duygularla tüm çalışan ve çalışmamak zorunda bırakılan gazetecilerin  “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum” diye ifade etti.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.