Hava Durumu

:

:

:

Engelsiz Tarım Alanında Yerli ve Milli Ürün Hasadı Yapıldı

16 Eylül 2023 Cumartesi 23:34

SONMANŞET.COM- Şelale Mevkiinde bulunan Engelsiz Tarım Alanı'nda Tarsus Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ve Engelliler Platform Üyeleri tarafından 10 dekarlık alanda ekimi yapılan ata ve yerli tohum patlıcan, salatalık, domates, biber ve fasulye hasada hazır hale geldi. Tarsus Belediyesi ziraat mühendislerince ve engelli vatandaşlar tarafından yetiştirilen, kontrolleri sağlanan ürünler

Engelsiz Tarım Alanında Yerli ve Milli Ürün Hasadı Yapıldı

SONMANŞET.COM- Tarsus Belediyesi Şelale Mevkiinde bulunan Engelsiz Tarım Alanı, Tarsus Engelliler Platformu’na bağlı engelli bireylerin tarımsal faaliyetlere katılımını artırıyor. Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan'ın sosyal sorumluluk projelerinden biri olarak başlattığı Engelsiz Tarım Alanı projesi, hem ürün hem de umut hasat ediyor. Ata ve yerli tohumlardan yetiştirilen patlıcan, salatalık, domates, biber ve fasulye gibi ürünler, engelli vatandaşlar tarafından özenle toplandı ve 700 bin kilo ürün elde edildi.

Şelale Mevkiinde bulunan Engelsiz Tarım Alanı’nda Tarsus Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü ve Engelliler Platform Üyeleri tarafından 10 dekarlık alanda ekimi yapılan ata ve yerli tohum patlıcan, salatalık, domates, biber ve fasulye hasada hazır hale geldi. Tarsus Belediyesi ziraat mühendislerince ve engelli vatandaşlar tarafından yetiştirilen, kontrolleri sağlanan ürünler, Tarsus Engelliler Platformu’na bağlı Tarsus Görme Engelliler Derneği, İşitme Engelliler Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği Tarsus Şubesi ve Talasemi Derneği’ne bağlı engelli üyelerce hasat edildi.  Üyeler,  ürünleri tek tek topladı. 700 bin kilo ürün elde edildi. Toplanan ürünler engelli vatandaşlara dağıtıldı.

“BİRÇOK AÇIDAN HAYATIMIZI OLUMLU YÖNDE ETKİLİYOR”

Türkiye Sakatlar Derneği Tarsus Şubesi Başkanı Ali Çelik, Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’a teşekkür ederek, “Tarsus Belediyesi tarafından yürütülen Engelsiz Tarım Alanı projesinin engelli bireyler üzerindeki olumlu etkilerini paylaşmak ve bu projenin önemini vurgulamak istiyorum. Bu projede yer aldığımız için gurur duyuyor ve bu fırsatı değerlendiriyoruz. Engelsiz Tarım Alanı, bizler için sadece tarım ürünleri yetiştirmekle kalmıyor, aynı zamanda birçok açıdan hayatımızı olumlu yönde etkiliyor. Belediye Başkanımıza bizlere verdiği fırsat için çok teşekkür ederiz. " ifadelerini kullandı.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.