Hava Durumu

:

:

:

Elvan: Türkiye Güçlü bir ülkedir, Türkiye, Kıbrıs’ın garantörüdür

12 Ağustos 2019 Pazartesi 17:10

SONMANŞET.COM- AK Parti Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan ve Zeynep Gül Yılmaz, Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Tarsus ilçe Başkanı Nevzat Çetin ve ilçe yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları ile partililerin katıldığı bayramlaşma töreninde kendisine yoğun ilgi gösterilen Elvan, Türkiye'nin Kıbrıs'ın garantörü olduğunu söyledi.

Elvan: Türkiye Güçlü bir ülkedir, Türkiye, Kıbrıs’ın garantörüdür

 

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- AK Parti Tarsus ilçe teşkilatındaki bayramlaşma törenine katılan AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını partililere iletti.

Buradaki konuşmasında Türkiye’nin güçlü bir ülke olduğunu ve güçlü ülke olmaya devam edeceğini belirten Lütfi Elvan, Türkiye’nin güçlü olmasını, güçlenmesini şimdiye kadar hiç kimsenin engelleyemediğini ve bundan sonra da engelleyemeyeceğini kaydetti.

AK Parti Mersin Milletvekilleri Hacı Özkan ve Zeynep Gül Yılmaz, Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Tarsus ilçe Başkanı Nevzat Çetin ve ilçe yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları ile partililerin katıldığı bayramlaşma töreninde kendisine yoğun ilgi gösterilen Elvan, Türkiye’nin Kıbrıs’ın garantörü olduğunu söyledi.

Elvan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Biz burada bayramlaşırken, sınırda nöbet tutan, ülkemizin birliği ve dirliği için gece gündüz demeden çok konuş aradan bağırmış var ya sınırda nöbet tutanlar vatanın Birliği güvenliği için gece gündüz demeden, sıcak soğuk demeden Teröre karşı mücadele eden ve sınırda görev yapan tüm asker kardeşlerimizin de bayramını buradan tebrik etmek istiyorum. Allah onları başımızdan eksik etmesin. Onlar sayesinde ayaktayız sevgili kardeşlerim. Vatanımızın birliği için. İşte bu kardeşlerimizin sınırdaki nöbetleriyle bu ülkenin birliği ve güvenliği için çalışmasıyla sağlanıyor. Sevgili kardeşlerim biliyorsunuz son 1 yılda, bir buçuk yılda ekonomik olarak bazı saldırılarla karşı karşıya kaldık. Bazı sorunlar yaşadık, sıkıntılar yaşadık. Ama Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlüdür. Türk milleti güçlüdür. Türkiye güçlü bir millettir. Kim ne yaparsa yapsın kim ne söylerse söylesin bu millet güçlenerek yoluna devam edecektir. İnşallah Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde daha da güçlenerek, büyüyerek, kalkınarak yoluna devam edecektir. Bakınız dört bir yanımızda ülkemizin önünü kesmeye çalışan, bir tarafta güneyde terör koridoru oluşturmaya çalışan güçler var ki bunlar dünyanın önde gelen ülkeleri bir terör koridoru oluşturmak istiyorlar. Diğer taraftan Doğu Akdeniz'de Kıbrıs Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’miz bizim için çok önemli. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Kıbrıs'ın bir garantörüdür.  Buna rağmen Doğu Akdeniz'de yine ülkemizin hem de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin önünü kesmeye çalışan girişimler olduğunu görüyoruz ama bunlara karşı da biliyorsunuz mücadele ettik ediyoruz. Mücadelemizi başlattık, Türk milletinin hakkı neyse Doğu Akdeniz'de mutlaka bu hak alınacaktır. Kuzey Türk Cumhuriyetinde bulunan vatandaşlarımızın hakkı neyse yine Doğu Akdeniz'de alınacaktır sevgili kardeşlerim. Kimse Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni engelleyemez, bundan sonra da engelleyemeyecektir. Mücadelemiz devam edecek, bir taraftan ekonomimizin daha iyileştirilmesi ülkemizin daha da güçlendirilmesi yönünden çabamızı sürdürürken, diğer taraftan da bu ülkemizin güvenliğini üniter yapısını güçlendirici bir çalışmayı birlikte yürütüyoruz. Bu çalışmaları yürütmeye mecburuz. Evet zaman zaman zorluklarla karşı karşıya kalıyoruz, sıkıntılarla karşı karşıya kalıyoruz. Ama biraz önce ifade ettiğim gibi biz büyük bir milletiz, büyük bir devletiz Allah'ın izniyle önümüze konan engellerin her birini bugüne kadar teker teker aştık, bundan sonra da aşmasını biliriz. Kimin ne söylediği önemli değil kimin ne yaptığı da bizim için önemli değil. Bu duygu ve düşüncelerle her birinizin bayramını kutluyorum, tebrik ediyorum. Allah mutluluk içerisinde, huzur içerisinde, barış içerisinde, kardeşlik içerisinde daha nice bayramlara, birlikte ulaşmayı inşallah nasip eder. Yine sevgili kardeşlerim, sizlerin şahsında tüm Tarsuslu hemşehrilerimizin bayramını kutluyorum.”

Elvan’ın konuşmasının ardından bayramlaşma törenine geçildi.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv