Hava Durumu

:

:

:

Deva Partisi İlçe Başkanı Çiçek Önerdi: “SSK Hastanesi Öğrenci Yurdu olsun”

24 Eylül 2022 Cumartesi 12:27

SONMANŞET.COM- DEVA Partisi Tarsus İlçe Başkanı Ekrem Çiçek, 2018 yılında açılan ve 4 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Tarsus Üniversitesi'nde eğitim ve öğretim gören öğrencilerin yaşadığı Yurt sorununu kalıcı tedbirlerle çözmenin mümkün olduğunu söyledi.

Deva Partisi İlçe Başkanı Çiçek Önerdi: “SSK Hastanesi Öğrenci Yurdu olsun”

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- DEVA Partisi Tarsus İlçe Başkanı Ekrem Çiçek, 2018 yılında açılan ve 4 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Tarsus Üniversitesi’nde eğitim ve öğretim gören öğrencilerin yaşadığı Yurt sorununu kalıcı tedbirlerle çözmenin mümkün olduğunu söyledi.

DEVA Partisi Tarsus İlçe Başkanı Ekrem Çiçek, Tarsus’un yeni Devlet Hastanesinin tamamlandığını ve eski SSK hastanesi olarak bilinen Devlet Hastanesi ana binası ile şehir merkezindeki Devlet hastanesi ek binasının da yapılacak dokunuşlarla yurt sıkıntısı çeken Tarsus Üniversitesi öğrencilerinin yurt sorununa kökten çözüm getirilebileceğini ifade etti.

Mevcut Devlet Hastanesi ana binası (SSK hastanesi) ile Devlet hastanesi ek binasının yeni Devlet Hastanesi’nin faaliyete girmesiyle birlikte boşa düşmekte olduğunu kaydeden DEVA Partisi ilçe Başkanı Ekrem Çiçek konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi:

“Tarihi binlerce yıl öncesine dayanan ve geçmişte dünyanın ilk üniversitelerinden birine sahip olan Tarsus; 2018 yılında Üniversitesi’ne kavuştu. Ancak gelin görün ki yaklaşık 4 bin öğrencinin eğitim öğretim gördüğü Tarsus’ta ciddi anlamda yurt sorunu bulunmaktadır. Tarsus uzun yıllardan sonra yeni ve modern bir Devlet Hastanesine kavuşmuştur. Yeni Devlet hastanemizle birlikte mevcut Devlet Hastanesi ana binası (SSK Hastanesi) ve Devlet Hastanesi ek binası boşa çıkmaktadır. Bu binalarla yerinde dokunuşlarla Tarsus Üniversitesi’nde okuyan ve geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin Yurt sorunu kökünden çözülebilir. Milli Eğitim Bakanlığı başta olmak üzere Mersin Valisi, Tarsus Kaymakamı, Mersin Milletvekillerinin bu konudaki önerimizi dikkate almalarını ve yurt sorununun köklü olarak çözüme kavuşturulmasına olanak sağlayacak bu önerimizi dikkate almalarını öneriyoruz. Bu önemli fırsat kaçırılmasın. Siyasi partilerimiz de bu önerimize destek versinler. Çünkü bu fırsat bir daha ele geçmez.”

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.