Hava Durumu

:

:

:

ÇYDD Başkanı Ferda Aras, "Toplumsal Şiddet Kaygı Verici Boyutta"

08 Temmuz 2022 Cuma 10:55

SONMANŞET.COM - Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Tarsus Şube Başkanı Ferda Aras, son zamanlarda giderek artan toplumsal şiddetin kaygı verici bir aldığını söyledi.

ÇYDD Başkanı Ferda Aras,

SELAHATTIN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM - Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Tarsus Şube Başkanı Ferda Aras, son zamanlarda giderek artan toplumsal şiddetin kaygı verici bir aldığını söyledi.

Başkan Ferda Aras, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Toplumsal şiddetin geldiği durum hepimiz için kaygı vericidir. Her gün kadınların, sağlık çalışanlarının, avukatların, işçilerin şiddete uğradığına tanık oluyoruz." diyerek, açıklamasını şöyle sürdürdü :

"Şiddet işleyenler en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. Şiddet sarmalı daha da büyümeden gerekli önlemler alınmalı, şiddetin her türü ile etkin şekilde mücadele edilmelidir. Siyasetin ve ekonominin bugünkü durumu, hak ve özgürlüklerin kısıtlanması her geçen gün yükselen şiddetinde nedenidir. Bir kez daha kamucu, laik ve aydınlanmacı bir cumhuriyetin herkesin nefes aldığı bir ülke özlemini karşılayacağını biliyoruz. Toplumda şiddet sıradanlaşmamalı, şiddetin sıradanlaştırılmasına izin verilmemelidir. Yaşam hakkı, çalışanların özlük hakları korunmalıdır. Derhal önlem alınmalı, önleyici yasalar ivedi olarak uygulanmalıdır."

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.