Hava Durumu

:

:

:

Büyükşehir Adayları Toros Üniversitesi’nde Görücüye Çıktı

13 Mart 2019 Çarşamba 16:36

SONMANŞET.COM- TOROS Üniversitesi Bahçelievler Kampüsü Kültür Merkezi'nde gerçekleşen zirveye Mütevelli Heyet Başkanı Ali Özveren, Rektör Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, sektör temsilcileri, akademisyenler, çok sayıda davetli, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

Büyükşehir Adayları Toros Üniversitesi’nde Görücüye Çıktı

SONMANŞET.COM- Toros Üniversitesi Kentleşme ve Yerel Yönetimler Uygulama ve Araştırma Merkezi (KEYAM) tarafından düzenlenen Mersin Kent Zirvesi’nde Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları Ayfer Yılmaz, Hamit Tuna ve Vahap Seçer ilk kez bir araya geldi.

12 Mart Salı günü Bahçelievler Kampüsü Kültür Merkezi’nde gerçekleşen zirveye Mütevelli Heyet Başkanı Ali Özveren, Rektör Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri, sektör temsilcileri, akademisyenler, çok sayıda davetli, öğrenciler ve basın mensupları katıldı.

PROF. DR. ÖZER: BU TOPLANTI TÜRKİYE’DE BİR İLK

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda açılış konuşmasında ilk sözü alan KEYAM Müdürü Prof. Dr. Ahmet Özer düzenlenen toplantının Türkiye’de bir ilk olduğunu belirterek, “Biz bu toplantıya Büyük Buluşma adını verdik. Kutuplaşmanın olduğu bir dönemde sosyal ve toplumsal barışa vesile olmasını ve bütün Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum. Davetimize icabet ederek bizi kırmadan buraya geldikleri için Sayın Ayfer Yılmaz’a, Sayın Vahap Seçer’e ve Sayın Hamit Tuna’ya teşekkürlerimi sunuyorum.

Bize bu toplantıları neden yapıyorsunuz diye soruyorlar, KEYAM olarak daha öncede benzer toplantılar yaptık. Bundan bir buçuk sene önce Türkiye’nin en büyük 7 ilinin ilçe belediye başkanlarını yine bu salonda ağırlamıştık. Neden bu isimler diye sorulduğunda bu isimlerin geleceğin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları olduğunu ifade etmiştim ve şuanda 1’i hariç 6’sı İstanbul’da, Adana’da, İzmir’de, Bursa’da, Antalya’da ve Antakya’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayları. 20 gün sonrada bizi Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yönetecek arkadaşlarımızdan biri aramızda, bizde istedik ki adaylarımızı yakından tanıyalım. Bu işte iki taraf var, seçen ve seçilen.  Seçenin görevleri var; kendine uygun adayı seçmek, sandığa gidip oy vermek ve oyuna sahip çıkmak. Seçilenin de görevleri var; en doğru adayın kendisi olduğuna dair seçmeni ikna etmek, her türlü seçmeni sandığa götürebilmek ve sandığa giren oya sahip çıkabilmek. Bizde bu süreçte istedik ki Büyükşehir Belediye Başkan adaylarımızın hedefleri neler, bu hedeflere ulaşacak projeleri neler, bu projeleri hangi kadrolarla gerçekleştirecekler, bunları biz daha yakından görelim tanıyalım ve üniversitemiz olarak bunun kritiğini yapalım. O nedenle bugün burada yaklaşık 10bin kişiyi aşan bir camianın içinde bulunuyorsunuz. Toros camiası kolejleriyle, liseleriyle, üniversitesiyle ve çalışanlarıyla 10 bini aşan bir aile, o nedenle bu salonda bu güzel fotoğrafı vermek bile başlı başına Türkiye siyasetine not düşecek önemli bir olaydır” şeklinde konuştu.

REKTÖR KORKMAZYÜREK: “ÜNİVERSİTELER TOPLUMA KATKI SUNMALI”

Üniversitelerin eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme, proje ve yayın gibi bilimsel araştırmaların yanı sıra topluma katkı sunma gibi sorumluluklarının da bulunduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Haluk Korkmazyürek, "Bu kapsamda yerel yöneticilerimizi seçeceğimiz bu dönemde Mersin halkı ve üniversitemiz gençliğini belediye başkan adaylarımızla bir araya getirdik. Bu demokratik ve yüksek seviyeli ortamın oluşmasında üniversite gençliğimize bu demokratikliğin, özgürlüğün ve katılımcılığın en güzel örneğinin gösterilmesinde en büyük pay davetimize yüce bir gönüllülükle icabet eden çok değerli Büyükşehir Belediye Başkan adaylarımızındır” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Başkan Adayları projelerini ve hedeflerini konuklar ile paylaştı.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv