Hava Durumu

:

:

:

Burhanettin Kocamaz'a Mut'ta Sevgi Seli

29 Ocak 2019 Salı 19:57

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Mut'un mahallelerini gezerek, vatandaşlarla buluştu.

Burhanettin Kocamaz'a Mut'ta Sevgi Seli

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Mut’un mahallelerini gezerek, vatandaşlarla buluştu.Kocamaz’ın ilçelerine geleceğini duyan Mutlular, Kocamaz için coşkulu bir karşılama hazırladı. Her gittiği mahallede sevgi seli ile karşılanan Kocamaz, vatandaşlarla sohbet ederek, taleplerini dinledi.

İlçe gezilerini sürdüren, vatandaşlarla buluşup hasbihal eden Kocamaz, vatandaşlara tüm Mersin ve Mut için planladıkları projelerden bahsederken, canla başla hizmet vermeye devam edeceklerinin sözünü verdi. Mahalle gezilerine İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, İYİ Parti Mut Belediye Başkan Adayı Murat Orhan, İYİ Parti Mut İlçe Başkanı Durmuş Ali Çerekçi, meclis üyeleri ve muhtarlar da katıldı.Her mahalleye giderek o mahalleninsakinleri ile bir araya gelen Kocamaz, Mut’un Diştaş, Narlıdere,Kravga(Göksu), Hacıilyaslı,Hamam mahallelerini gezdi.

Kocamaz, “Bu toprağın çocukları bizlere güvendi”

Kırsala hizmetin unutulduğu bir dönemde, kırsala hizmeti öncelik haline getiren bir döneme kendileri ile birlikte geçildiğini ifade ederek vatandaşlara seslenen Burhanettin Kocamaz, “2014 yılının 30 Mart’ında Mersin’in genelinde bu toprağın çocukları bizlere güvendi, destek verdi ve sırtımıza çok büyük bir vebal yükledi. 5 yıldır Mersin’in tamamına hizmet vermeye çalışıyoruz. 30 Mart 2014’ten sonra gördük ki bugüne kadar hizmet alamayan, Cumhuriyet’in 95. yılına gelmesine rağmen hala yolu, suyu olmayan birçok yerleşim birimini tespit ettik. O günden bu yana gece gündüz demeden verdiğimiz sözleri yerine getirmek için çalışıyoruz. Elbette yaptıklarımız gibi yapamadığımız hizmetlerde var ama geçmişe göre Mersin’in tamamında, özellikle kırsalda büyük birgelişim sergilendi. İnşallah bu 31 Mart’ta da vereceğiniz desteklerle hizmetlere kaldığımız yerden daha da ileriye götürmek bizim boynumuzun borcu” dedi.

“31 Mart’tan sonra hizmetlerimiz artarak devam edecek”

Mut’un Tarsus’tan sonra en fazla kırsalda köyü olan ilçesi olduğunu ve geçmişte çözülemeyen birçok problemi çözdüklerini, çözüm bekleyen sorunları çözmek için canla başla çalışacaklarını ifade eden Kocamaz, “Mut’ta 90 tane köyümüz var. Dolayısıylaözel idare marifetiyle çözülemeyen birçok problem çözülmüş olmasına rağmen hala çözüm bekleyen sorunlarda var. Takdir edersiniz ki Büyükşehir Belediyesi geçmişte merkezdeki 4 ilçeden sorumluyken bugün, dağıyla taşıyla ovasıyla, yaylasıyla Mersin’in tamamından sorumlu. Genel bütçeden gelen paylar Mersin’in bütün problemlerini kısa sürede çözmeye yeterli değil. Ama her şeye rağmen kaynakları, geçmişten gelen 20 yıllık Tarsus tecrübemizle en iyi şekilde değerlendirmek ve en iyi hizmetleri verebilmek için kullandık. Mut’un birçok bölgesinde bir uçtan başladığımızda sonuna kadar köyleri birbirine bağlayan grup yollarını asfaltladık. İnşallah dediğim gibi 31 Mart’tan sonrada bu hizmetler artarak devam edecek” şeklinde konuştu.

“Halkımıza hizmet verebilmek için yedi düvellemücadele ettik”

Halkın içinden biri, bir Yörük çocuğu olduğu için vatandaşların sıkıntılarını ve taleplerini en iyi kendisinin anlayacağını belirten Kocamaz,“Sizin derdinizi ancak sizin gibi düşünen, sizin gibi yaşayan ve sizin gibi Kuvayi Milliye torunları olanlar anlar. 2014’te başka bir siyasi partinin adayı olarak karşınıza çıkmıştık. Bizim halkımızla kurduğumuz gönül bağını koparmak, bizim başlattığımız hizmet hamlesini durdurmak isteyenler oldu. Bizim başlattığımız Mersin’deki barış, huzur ve kardeşlik ortamından rahatsızlık duyanlar oldu.Mersin’i bugüne kadar kendi kafalarına göre yönetmek isteyen ve Mersin ekonomisini elinde tutan baronlar eskiden olduğu gibi atlarını istedikleri gibi koşturmak istediler ama Büyükşehir Belediyesi’nin defansına çarptılar. Biz halkımıza hizmet verebilmek için yedi düvellemücadele ettik”ifadelerine yer verdi.

“Allah’a şükür hiçbir vatandaşımızın başını yere eğdirmedik”

2014’ten bu yana Türkiye’de ve Mersin’de çok hareketli günler yaşanmasına veen son yaşanan ekonomik krize rağmen çok büyük işler başardıklarını sözlerine ekleyen Kocamaz,“Bu kadar hareketli ve bu kadar sıkıntılı dönemde yapabildiklerimiz bunlardı. Allah’a şükür kimsenin başını yere eğdirmedik ve var gücümüzle çalıştık. İnşallah bundan sonra şu ekonomik krizden bir an evvel kurtuluruz. Ekonomik kriz ve tasarruf tedbirleri nedeniyle yeni ihaleleri de yapamıyoruz. Hükümet tamamını durdurdu. Onun için bu seçim çok önemli. 31 Mart 2019 günü akşamı sizlerindesteği ile bu görevlere devam edeceğimiz taktirde bu kadar sıkıntılı dönemde verdiğimiz hizmetlerin çok daha fazlasını bu seçimden sonra vereceğiz.Büyükşehir Belediyesi olarak şu anda 509 köyden mahalleye dönüşmüş yerleşim birimi, 810 mahalle, kapanan 40 belde, 13 ilçe ve 1 milyon 800 bin insanımızın geleceği ile ilgili projelerimizi ve planlarımızı hazırladık. Otobüs yola çıkıyor ve hizmetler kaldığı yerden devam edecek. Mut’un bütün yerleşim alanlarının daha da ileriye gideceğini şimdiden taahhüt ediyorum.Cenab-ı Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Bugüne kadar verdiğiniz destekler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum”diye belirtti.

 

 

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv