Hava Durumu

:

:

:

Burhanettin Kocamaz Sevgisi Meydanlara Sığmıyor

10 Şubat 2019 Pazar 14:12

SONMANŞET.COM- İYİ Parti Toroslar Seçim Ofisi'nin açılışı büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. Alkışlar, sloganlar eşliğinde gerçekleştirilen açılışta konuşan İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, “31 Mart'ta bütün hemşehrilerimizin, mutlaka ama mutlaka sandığın başına gidip, analarının ak sütü gibi helal oylarını İYİ Parti'nin güneşi altında birleştirmelerini talep ediyoruz” dedi.

Burhanettin Kocamaz Sevgisi Meydanlara Sığmıyor

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- İYİ Parti Toroslar Seçim Ofisi’nin açılışı büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. Alkışlar, sloganlar eşliğinde gerçekleştirilen açılışta konuşan İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, “31 Mart’ta bütün hemşehrilerimizin, mutlaka ama mutlaka sandığın başına gidip, analarının ak sütü gibi helal oylarını İYİ Parti’nin güneşi altında birleştirmelerini talep ediyoruz” dedi.

Toroslar ilçesinde gerçekleştirilen yeni seçim ofisinin açılışı miting havasında geçti. Açılışa Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, İYİ Parti Mersin Milletvekili Hakan Sıdalı, İYİ Parti Mersin İl Başkanı Servet Koca, İYİ Parti Toroslar Belediye Başkan Adayı Ender Turhan, İYİ Parti Tarsus Belediye Başkan Adayı Esin Erkoç, İYİ PartiMerkez Disiplin Kurulu Üyesi Av.Ali Kamış, İYİ Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kocamaz: “Cenab-ı Allah’ın verdiği enerjiyi Mersin halkının hizmetine sunduk”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve İYİ Parti Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhanettin Kocamaz, Toroslar Seçim Ofisi’nin açılışında yaptığı konuşmada, “30 Mart 2014 gecesi Mersin için bir şiir yazmıştım. Demiştim ki, ‘Mersin anavatanım, mazim ve geleceğim. Mersin’i sahiplenip, ömrümü vereceğim. Mersin’i nakış nakış işleyip öreceğim. Barıi, sevgi, kardeşlik şiarımdır bilene.’Evet o günden bu yana Cenab-ı Allah’ın verdiği enerjiyi Mersin halkının hizmetine sunduk. Gece demedik, gündüz demedik, yaz demedik, kış demedik, yağmur demedik, çamur demedik. Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar çözülememiş birçok problemi çözdük. Vatandaşlarımız dua etti, biz deşevkle onların bize verdiği enerjiyi, yine onların emrine harcadık” dedi.

“Çok büyük mesafeler kat ettik”

Belediyeciliğin hem zor, hem de vebali ağır olan bir görev olduğundan bahseden Kocamaz, “Bu görevi yaparken Belediye’yi beyt-ül mal bileceksiniz. Orada tüyü bitmedik yetimin hakkı olduğunu bileceksiniz. Çünkü vatandaş size benim hakkımı koru, benim sana teslim ettiğim beyt-ül malı koru diye görev veriyor. Mersin gerçekten hizmete aç bir kent. Bütün ilçelerinin maalesef Büyükşehir adı altındaki durumu vahim. Adımız Büyükşehir ama içi boş bir Büyükşehir olarak biz bu Mersin’i devraldık. O günden bu yana gece-gündüz çalışıyoruz. Çok büyük mesafeler kat ettik. Ama takdir edersiniz ki 95 yıllık bir Cumhuriyet Tarihi’nde, hele de son bizden önceki 15 yıldır ihmale uğramış bir Büyükşehir’in bütün problemlerini 58 ay içerisinde çözüme kavuşturmak mümkün değil” şeklinde konuştu.

 

“Büyükşehir Belediyesi hizmet hamlelerine hazır”

Konuşmasında Mersin’in her zaman cazibe merkezi bir kent olduğundan ve öneminden söz eden Kocamaz, “Şu anda Büyükşehir Belediyesi hizmet hamlelerine hazır durumda. Mersin önemli bir şehir. Tarihin derinliklerinden günümüze gelinceye kadar her zaman cazibe merkezi olmuş. Bu nedenle de birçok medeniyete ev sahipliği yapmış önemli bir şehir. Stratejik bir şehir. Doğal güzellikleriyle, konumuyla, ürettiği ürünlerle gerçekten özel ihtimam isteyen bir şehir. Dolayısıyla bu kadar önemli bir şehrin acemi eller elinde geleceğine veda edilmesine asla izin veremeyiz. Mersin sevdalıları buna asla izin veremez. Bir şekilde Mersin’in önünü kesmek isteyenlere inat, bir şekilde bizim Mersin’e verdiğimiz hizmetlerden rahatsızlık duyanlara inat, bir şekilde Mersin gibi demografik yapısı karışık bir kentte, barış, huzur ve kardeşliği tesis etmemizden rahatsızlık duyanlara inat Mersin’e hep birlikte sahip çıkacağız” ifadelerini kullandı.

“Oylarınız İYİ Parti’nin güneşi altında birleşsin”

31 Mart gününde tüm hemşehrilerine İYİ Parti’ye oy verme çağrısında bulunan Kocamaz,“31 Mart’ta bütün hemşehrilerimizin mutlaka ama mutlaka sandığın başına gidip, analarının ak sütü gibi helal oylarını İYİ Parti’nin güneşi altında birleştirmelerini talep ediyoruz. Mersin’deki bu olay son 6 aydır yaşananlardan dolayı bu yerel seçimde Mersin’i odak noktası yapmıştır. Tüm Türkiye Mersin’i takip etmektedir. Dolayısıyla biz demokrasiyi kendilerine göre uygulamaya çalışanlara karşı, ben yaptım oldu, ben ne dersem o olur, ben Mersin halkını tanımam diyenlere karşı bir demokrasi mücadelesi olacak ve bu kendilerine göre demokrasi anlayışına, Türkiye’ye bir mesaj vererek dur deme zamanı olduğunu özellikle belirtmek istiyorum. Bu yol kutlu bir yol. Her zaman söylüyoruz. Bizim olduğumuz yerde barış olur, bizim olduğumuzyerde sevgi olur, bizim olduğumuz yerde kardeşlik olur. Bizim olduğumuz yerde huzur olur, bizim olduğumuz yerde hizmet olur. Hep beraber Mersin olur, Türkiye olur” diye belirtti.

Sıdalı: “İYİ Parti varsa, beka sorunu yoktur”

İYİ Parti Mersin Milletvekili Hakan Sıdalı seçim ofisinin açılışına katılan coşkulu kalabalığı gördükçe gururlandığını ve aynı zamanda da heyecanlandığını ifade ederek, “Böyle yağmurlu ve soğuk bir günde, ekonomimizin bu kadar zorluklar yaşattığı bir günde cebinizden, emeğinizden, çoluğunuzdan, çocuğunuzdan biriktirerek, saklayarak cebinize koyduğunuz  3-5 kuruşu harcayarak bizlerle birlikte olmanız bu güne, bu ana büyük bir anlam katıyor. Bugün sizleri gördüğümde yalnız olmadığımızı anlıyorum. Hepiniz inanın beni heyecanlandırıyorsunuz, gururlandırıyorsunuz, güçlendiriyorsunuz. İşçiye, çiftçiye, esnafa, memura, iş üretemeyenler, aş üretemeyenler laf üretiyorlar. Bugüne kadar karşınıza çeşitli sorunlarla hiç yapmadığımız şeylerle suçlanarak geldik. Ama gördüğüm bir tek şey var, bir beka sorunudur çıkmış gidiyor. Eğer Türkiye’de, eğer Mersin’de İYİ Parti varsa, beka sorunu yoktur” sözlerini kullandı.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv