Hava Durumu

:

:

:

Bekir Zengin, 15 Temmuz Vefa Koşusunu 2045 yılına kadar sürdürecek

19 Şubat 2019 Salı 16:11

SONMANŞET.COM- TARSUS'ta lisanslı amatör atlet olan Bekir Zengin, geçen yıl 15 Temmuz 2018 tarihinde Mersin Valiliğinden aldığı Türk Bayrağını, İstanbul'da Şehitler Köprüsü'ne vardıktan sonra İstanbul Valiliğine teslim ettiği ilk koşunun ardından Vefa Koşusunu 2045 yılına kadar her yıl sürdüreceğini

Bekir Zengin, 15 Temmuz Vefa Koşusunu 2045 yılına kadar sürdürecek

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- TARSUS'ta lisanslı amatör atlet olan Bekir Zengin, geçen yıl 15 Temmuz 2018 tarihinde Mersin Valiliğinden aldığı Türk Bayrağını, İstanbul’da Şehitler Köprüsü’ne vardıktan sonra İstanbul Valiliğine teslim ettiği ilk koşunun ardından Vefa Koşusunu 2045 yılına kadar her yıl sürdüreceğini söyledi.

 Tarsus Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün lisanslı atletizm sporcusu olduğunu ve branşının uzun mesafe dalı olduğunu belirten Bekir Zengin (24), “Geleceğimizi, devletimizi ve bayrağımızı göz önünde bulundurarak cesaretimin  ve kendi özgüvenimin bana verdiği düşünceyle birlik ve beraberliğimizi temsil eden Türk Bayrağımızı omuzlarda taşımak , şehitlerimiz ve gazilerimiz adına ilkini 1 Haziran 2018 tarihinde o dönem Kalkınma Bakanımız olan Lütfü Elvan’dan ve Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun elinden öperek devraldığım bayrağımızı omuzlayarak Mersin ‘den yola çıktım ve 15 Temmuz’da İstanbul Şehitler köprüsüne Allahın izniyle bayrağımızı ulaştırarak emanetimi İstanbul Valimize devrederek koşumu tamamladım.” dedi.

Kendisine 27 yıl sürecek yeni bir proje hazırladığını, bu bağlamda yeni hedefinin 81 ilden Türk bayrağını İstanbul Şehitler Köprüsünde birleştirmek olduğunu ifade eden Zengin, “Bu proje üzerinde 3 ay çalıştım. Çok şükür projemi net şekilde kaleme döktüm. Bu projemi İstanbul Şehitler Köprüsüne birlik ve beraberliğimizi temsil eden şehit kanından yıkanmış Türk bayrağımızın kolay kazanılmadığını şimdiki ve gelecek nesillere örnek olarak bayrak sevdamızın değerini anlatmak üzere 81 il Valiliklerinden Türk bayrağımızı omuzlayıp koşarak bütün selamları 81 il bayrağını Şehitler Köprüsünde kardeşlik bağını atmak üzere 27 sene sürecek olan koşumu 2045 yılında bitirmek üzere şehitlerimiz adına and içtim. Bunun üzerine dış devletlerin Türk bayrağını bez algısıyla algıladığı düşünceyle hayal kırıklığına uğratmak adına Türk bayrağımız için neler yapacağımızı ve şahadet şerbetini doğarken içtiğimizi İslam aleminde ayrım olmadığını göstermek adına tüm dünyaya mesaj olarak ileteceğim.” diye konuştu.

15 Temmuz Şehitleri ve gazileri için şimdi nesil ve gelecek nesil için örnek olacak olan koşusunu bu yıl 27 Nisan 2019 tarihinde Hakkari Valiliğinden alacağı Türk Bayrağını Şırnak ve Mardin Valiliklerinden alacağı bayraklarla birlikte İstanbul’da şehitler köprüsünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı ile İstanbul Valisi’ne teslim etmeyi hedeflediğini dile getiren Bekir Zengin, “Son olarak Allah izin verirse 2045 yılında son bayrak koşumu Çanakkale’den İstanbul Şehitler Köprüsüne götürerek noktalayacağım. Ancak bu projemin gerçekleşmesi için devletimin desteği gerekmektedir. 27 yılda toplam 81 vilayetten alacağım Türk Bayraklarını Şehitler köprüsüne götüreceğim. Bunun 27 yıllık maliyeti ise 768 bin lira tutarındadır. Ancak bu etkinliklerimizde konaklama ve iaşe giderleri karşılanırsa masrafımız yarıya kadar düşecektir. Devlet büyüklerimizden bunu bekliyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv