Hava Durumu

:

:

:

Başkan Koçak, "Yeni Kabine'den Beklentimiz Yüksek"

05 Haziran 2023 Pazartesi 13:43

SONMANŞET.COM- Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H.Ruhi Koçak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinenin ülkemize ve milletimize hayırlı olması dileğinde bulunarak, “Kabineden özellikle ekonomi yönetiminden beklentilerimiz yüksek. Ülkemizin kalkınması ve refahı için daha rasyonel ve somut adımlara ihtiyaç var”

Başkan Koçak,

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı H.Ruhi Koçak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinenin ülkemize ve milletimize hayırlı olması dileğinde bulunarak, “Kabineden özellikle ekonomi yönetiminden beklentilerimiz yüksek. Ülkemizin kalkınması ve refahı için daha rasyonel ve somut adımlara ihtiyaç var” dedi.

Tarsus TSO Başkanı Koçak, iş dünyası olarak yeni ekonomi yönetiminden beklentilerine ilişkin açıklamasında, “Kronik ekonomik sorunlarımızı çözebilen kalıcı bir ekonomi politikası tesis edilmesi bu aşamada önemli. Bu kapsamda en öncelikli makro sorunlardan biri enflasyon. Türkiye’nin yeniden enflasyonla mücadeleye öncelik vermesini ve buna odaklı politikalar izlemesini bekliyoruz” diye konuştu.

-“Enflasyon makro sorun”

Yüksek enflasyon, yüksek faiz, izlenen kur politikası ve tedarik zincirindeki kopmaların temel sorunlar arasında başı çektiğine dikkat çeken Koçak, şunları söyledi:

“Bozulan piyasa dinamiklerini düzeltecek, olumsuzlukları unutturacak yeni dönemde, özel sektör olarak üretime, istihdama, yatırıma, ihracata devam etmeliyiz. Risklere değil, fırsatlara odaklanmalıyız ve ekseni genişletmeliyiz, temkinli ama kararlı bir şekilde ilerlemeyi sürdürmeliyiz”

-“Bölgemiz stratejik konumda”

Tarsus TSO Başkanı Koçak, Tarsus ve bölgenin devam eden ciddi yatırımlar ve mevcut konumundan dolayı stratejik öneminin daha da arttığına dikkat çekerek, şöyle devam etti:

“Bölgemiz özellikle Tarsus yatırımların merkezinde olması nedeniyle stratejik anlamda ciddi öneme sahip. Bu havza yatırımcıların ilgisini çekiyor. Müthiş fırsatlar var. İyi değerlendirmemiz ve ortak hareket edip gücü iyi sunmamızda fayda var”.

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.