Hava Durumu

:

:

:

ALDO Grup, Cumhuriyet Bayramı'nı Coşkuyla Kutladı

01 Kasım 2023 Çarşamba 13:47

SONMANŞET.COM- Mersin'in saygın firmalarından ALDO Grup, Cumhuriyetin 100. yıldönümünde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Atatürk'ün Anıtı önünde törenle coşkulu bir şekilde kutladı.

ALDO Grup, Cumhuriyet Bayramı'nı Coşkuyla Kutladı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- Mersin’in saygın firmalarından ALDO Grup, Cumhuriyetin 100. yıldönümünde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Atatürk'ün Anıtı önünde törenle coşkulu bir şekilde kutladı.

Mersin Cumhuriyet Alanı'nda düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenine  ALDO Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Doğan'ın yanı sıra  eşi  Yönetim Kurulu Üyesi Adile Doğan, kızı ALDO Grup Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sevda Doğan Bezmen, damadı Fuat Bezmen ve ALDO Grup yöneticileri, çalışanları katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni, ALDO Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Doğan ve Ailesiyle birlikte Cumhuriyet Alanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk koyması ile başladı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

ALDO Grup Yönetim Kurulu Başkanı tanınmış, saygın iş insanı Ali Doğan, etkinlikte yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin ilanının 100. yılında Cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı ve sevgilerini dile getirerek, "Kurduğun laik Cumhuriyeti ve bizlere emanet ettiğin ilkeleri korumaya, bunları demokrasi ile taçlandırmaya, eşit yurttaşlık temelinde dil, din, ırk ve inanç ayrımı gözetmeden, hep birlikte gösterdiğin çağdaş uygarlık yolunda, durmadan, çalışmaya ve üretmeye söz veriyoruz." dedi.

Doğan, "Seni ve silah arkadaşlarınızı, kahraman Mehmetçik ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz. Ruhun şad olsun. Cumhuriyet Bayramımız ve Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun! Saygılarımla"  sözüyle konuşmasını tamamladı.

Tören bitiminde ALDO Grup Kadın çalışanlarının Cumhuriyetin 100. Yılında yayınladıkları ALDO Grup Kadın Platformu Manifestosu platforum adına ALDO Grup Yönetim Kurulu Üyesi Sevda Doğan Bezmen tarafından okundu.

ALDO Grup Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sevda Doğan Bezmen; "Aldo Grup olarak daha adil ve eşitlikçi bir gelecek vizyonundan ilham alıyoruz. Bu vizyon ise her bireyin duyulmayı ve değer görmeyi hak ettiğine dair inancımızdan besleniyor. Ülkemizdeki norm ve uygulamaların her zaman modern toplumsal cinsiyet eşitliği anlayışına uymadığını biliyoruz. Dünya çapında yaşanan ilerlemeyi benimsemek ve ülkemizde de toplumsal cinsiyet eşitliğini pekiştirmek için değişime kendi içimizden başlamamız gerekiyor. ALDO Grup Kadın Platformu, iş gücümüzdeki her kadını güçlendiren ve destekleyen bir çalışma ortamı yaratmaya dair bir kararlılık sözüdür.

Kapsayıcılık, duyarlılık ve saygı kültürünü geliştirirken, kadın ekip üyelerimizin karşılaşabileceği iş-yaşam dengesi sorunlarını ve diğer olumsuzlukları azaltmak istiyoruz. Her bireyin çeşitliliğini ve potansiyelini benimsediğimizde, yalnızca daha verimli bir işgücünü teşvik etmekle kalmayıp aynı zamanda daha barışçıl ve sürdürülebilir bir dünyaya da katkıda bulunduğumuza inanıyoruz.

Platformumuzun temel amacı kadınları değerli, duyulmuş ve desteklenmiş hissettiren bir iş ortamı yaratmaktır. Açık ve dürüst iletişim, bu vizyonun temelini oluşturur. Düzenli toplantılar, geri bildirim zincirleri ve güçlendirici paneller sayesinde, her sesin önemli olduğunu vurgularız. İletişimimizin saygı ve eşitlik çerçevesinde olduğundan emin olmak için dil kılavuzları sunarız. Aynı zamanda, grup içi anketler ve görüşmelerle mevcut iş ortamını analiz eder, iyileştirmemiz gereken alanları belirleriz.

Her kadının, kendini ifade edebileceği, yeteneklerini geliştirebileceği ve kollektif başarımıza katkıda bulunabileceği bir iş yeri hayal ediyoruz. Kurumsal sorumluluk bilincinin ötesine taşan bu toplumsal mesele hususunda daha iyi bir gelecek inşa etmek istiyor ve bunu birlikte başarabileceğimize inanıyoruz” açıklamasında bulundu.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.