Hava Durumu

:

:

:

2 Eski Belediye Başkanı, 2 Eskimeyen Dost

30 Mart 2020 Pazartesi 23:41

SONMANŞET.COM- Dostluklar; unutulmayacak kadar güzel, ender insanlarla yaşanacak kadar özeldir. Birisi sol cenahın, yani Cumhuriyet Halk Partisi'nin Mersin İl genelinde yaşayan efsane isimlerinden birisi: Bedrettin Sarpkaya...Diğeri Merkez sağda Mehmet Bolat..

2 Eski Belediye Başkanı, 2 Eskimeyen Dost

SELAHATTIN ÖZBOZKURT

SONMANŞET. COM- Dostluklar ve gerçek arkadaşlıklar ile ilgili o kadar söylenecek güzel sözler varki, hangi birini söylesem.

Söz gelimi, "Deniz derindir.. durulmaz. Dostluk ebedidir, unutulmaz"

Evet aynen öyle...

Dostluk unutulmayacak kadar güzel, ender insanlarla yaşanacak kadar özeldir.

Örnek mi? Alın size bu tarife tıpatıp uyan 2 duayen siyasetçi.

Birisi sol cenahın, yani Cumhuriyet Halk Partisi'nin Mersin İl genelinde yaşayan efsane isimlerinden birisi: Bedrettin Sarpkaya...

Diğeri merkez sağda uzun yıllardan bu yana siyaset yapan, Bağcılar'da Belediye Başkanlığı da yapan Akdeniz Adnan Menderes Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Bolat..

Soldan ve sağdan birbirlerini incitmeyen, birbirleriyle dostluk çerçevesinde siyaset yapan herkese örnek olan 2 isim.

Bedrettin Sarpkaya, 1989-1994 döneminde Tarsus'ta alt yapı hamlelerini başlatan Belediye Başkanı. Son 50 yılda siyasette Belediye Başkanı, Milletvekili, parti Başkanlığı gibi etkin makamlara gelmiş çok sayıda siyasi aktöre çok ciddi emekler vermiş bir siyasi şahsiyet, merkez sol'un en etkin isimlerinin başında geliyor. Milletvekilliği yapan merhum Oral Mavioğlu'dan,

Devlet ve Kültür Bakanlığı yapan Fikri Sağlar 'dan, Kültür Bakanlığı yapan İstemihan Talay' a, 2 dönem Milletvekilliği yapan Edip Özgenç'ten, 2 dönem Milletvekilliği yapan, şimdinin Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'e ve şimdilerde Milletvekili olarak Mersin ve Türkiye' ye hizmet etmekte olan Ali Mahir Başarır'a ve şu anda Tarsus Belediye Başkanı olan Haluk Bozdoğan'a kadar hepsinde Sarpkaya'ın emeği var.

Merkez sağın önemli ismi Mehmet Bolat, Bağcılar Belediye Başkanlığı yaparken, Bedrettin Sarpkaya da Tarsus Belediye Başkanlığı yapıyordu.

Mehmet Bolat birkaç yıldan bu yana, Adnan Menderes Dernekleri Konfederasyonu çatısı altında faaliyet gösteren AKDENİZ 1946 Demokratlar Federasyonu Genel Başkanlığını yürütüyor ve siyasetten asla kopmuyor.

Türkiye’de merkez sağın efsane lideri olarak bilinen 9.’ncu Cumhurbaşkanı  Süleyman DEMİREL ile Siyaset yapan, Belediye Başkanlığı döneminde o günün koşullarında Huzurkent’in Mimarı olan merhum Musa Köseoğlu, Mehmet BOLAT'ı Demirele götüren ve Referans olan önemli bir siyasetçi olarak belleklerde ve yüreklerde önemli yer edinmiştir.

Sayın Süleyman DEMİREL'in manevi evlatlarından olan Çukurova’da  Mersinde Siyaset  yapan  Mehmet Bolat, hem yerelde, Bağcılar Belediye Başkanlığının yanı sıra, geçmişte Mersin Büyük Şehir Belediye Başkan adayı ve yine DP’den Mersin Milletvekili adayı olarak Mersin’de, genel Siyasette de yer almıştır.

 Siyasetin virüsünün bulaştığı bir insan Mehmet Bolat'a da Siyasi hayatında Başarılar dilerim.

Bakın Dostluk diye başladığımız yazımızda nereden nereye geldik.

Şehrimiz için, bölgemiz ve ülkemiz için hizmet veren her zaman başımızın tacıdır.

Emeklerin Dostluklarla taçlandırılması dileğiyle... Dostlarınız bol olsun...

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv