Hava Durumu

:

:

:

14 Mart Tıp Bayramı Tarsus’ta kutlandı

14 Mart 2019 Perşembe 17:29

SONMANŞET.COM- 14 Mart tıp Bayramı Tarsus'ta da düzenlenen törenlerle kutlandı. Törene Kaymakam Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Şevket Can, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, doktorlar, sağlık çalışanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

14 Mart Tıp Bayramı Tarsus’ta kutlandı

SELAHATTİN ÖZBOZKURT

SONMANŞET.COM- 14 Mart tıp Bayramı Tarsus’ta da düzenlenen törenlerle kutlandı.

Kutlama programı Cumhuriyet Meydanında bulunan Atatürk Anıtı'na İlçe Sağlık Müdürü Füsun Kaleli ve sağlık personeli tarafından çelenk sunumu ile başladı.

Törene Kaymakam Yüksel Ünal, Belediye Başkanı Şevket Can, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, doktorlar, sağlık çalışanları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Sağlığa yapılan yatırımlar ve yeni planlamalar sayesinde hastanelerde uzun ilaç ve hasta kuyrukları döneminin sona erdiğini söyleyen ilçe Sağlık Müdürü Füsun Kaleli, "Sağlık hizmeti sunucularının lideridir hekimler.  Hekimlik en özverili en onurlu, en saygın, en zor mesleklerden biridir. Çünkü Bizler insanlara en değerli hazinelerini yani sağlıklarını sunuyoruz. Peygamberimiz bir hadislerinde iki nimet vardır ki insanların çoğu buna aldanmıştır. Biri sağlık diğeri boş vakittir demiştir. Kanuni de bir sözünde ‘Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi’ diyerek sağlığın önemini vurgulamıştır. Biz sağlıkçıların ve hekimlerin hedefi ülkemizi sağlık alanında ileri en ileri seviyeye çıkarmak insanların hak ettiği sağlığı en etkin en hızlı en ileri düzeyde sunmaktır. Son yıllarda sağlık alanındaki gelişmeler Türkiye'de sağlığı basamak atlatmıştır. Gerek altyapı gerek yatırımlar gerekse sağlık hizmeti sunumunda gelişmeler son derece mutlu edicidir ama sağlıktaki en önemli gelişme vatandaşın sağlığa ulaşması kolaylaşmıştır. İlçe Sağlık müdürlüğümüz tarafından yürütülen Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile ortak yürütülen projemiz Yaşlılara saygı ve temiz evim projesi ile siz gelmediniz .Biz geldik adlı Gezici kanser tarama aracımız Nisan başında hizmete girecektir. Bu iki güzel projede bizlere verdiği destekten dolayı kaymakamımıza teşekkür ederiz Tabii ki biz hekimlerin de sorunları vardır en önemlisi son zamanlarda hekimleri yapılan şiddettir bu durum hepimizi çok üzmek TV etkilemektedir ama inanıyorum ki biz hekimlerin sahip olduğu istek Güven azim ve inanç 2023 vizyonunda ülkemizi sağlıkta en gelişmiş ülkeler seviyesine çıkaracaktır" dedi.

Kaymakam Yüksel Ünal ise, insan hayatının sağlıklı bir şekilde geçmesi konusunda doktorlar ve sağlık çalışanlarına önemli görevler düştüğünü belirterek, tüm doktorlar ve sağlık çalışanlarına saygı gösterilmesini istedi.

Konuşmaların ardından etkinliğe katılanlara elma dağıtıldı.

 

Okuyucu Yorumları

(0 yorum)
600
Gönder
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan sonmanset.com sorumlu tutulamaz.

Arşiv